Головна » 2016 » Червень » 3 » Всеукраїнський дитячий Форум «Діти змінюють світ»
13:18
Всеукраїнський дитячий Форум «Діти змінюють світ»

З 01-02 червня 2016 року у м. Києві проходив Всеукраїнський дитячий Форум «Діти змінюють світ» з нагоди Дня захисту дітей. Форум проводився за підтримки президента Петра Порошенка. У заході взяли участь уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба, заступник глави Адміністрації президента України Ростислав Павленко та директор Світового конґресу українців в Україні Сергій Касянчук.

Учасником форуму стала учениця нашої гімназії Кириленко Марія Сергіївна - член МАН України, уповноважена з прав дитини Клубу юних правознавців та істориків «Голос Феміди».

Учасники Форуму збиралися в Мистецькому Арсеналі. Це лідери учнівського самоврядування та переможці всеукраїнських олімпіад з усіх областей України. У тематичних групах діти обговорювали питання як школа може навчити свободи; як вчитель може допомогти учневі бути по-справжньому вільною людиною по-справжньому працювати, по-справжньому навчатись, по-справжньому жити; чи можна в школі навчитись дружби; яку найважливішу мудрість має винести школяр з української школи; як плекати творче мислення в школярів; як може школа допомогти любити життя – бути проактивним і небайдужим; як школа може допомогти бути українцем. Глава держави також приєднався до обговорення цих тем.

Діти представили Петру Порошенку своє бачення та пропозиції розвитку по кожному із напрямків, бачення їх майбутнього та майбутнього України. Зокрема, які зміни потрібні у навчальному процесі, аби кожна дитина почувалася у школі комфортно, запропонували своєрідний рейтинг вчителів, який би складався на основі досягнень їх учнів, результатів ЗНО. Учасники дискусій також висловилися за необхідність надання можливості учням самостійно формувати програму навчання у залежності від потреби для подальшого навчання. Порушувалося і питання збільшення ролі та повноважень учнівського самоврядування. Водночас, діти виступали за зближення учнів та вчителів у освітньому процесі – вчитель має бути більше другом і наставником, сприяти розвитку особистостей і підтримувати лідерських рух.

Особливу увагу учасники форуму звертали на питання патріотичного виховання. На їх думку, задля цього у школах необхідно запровадити інтерактивне навчання, спрямоване на вивчення історії Батьківщини, її різних куточків, популяризацію вітчизняного туризму.

Крім того, діти акцентували на питанні збільшення практичних занять у програмі, вивчення точних наук через творчу подачу.

Глава держави висловив підтримку багатьом озвученим ініціативам. Більшість із озвучених пропозицій вже давно працюють у освітніх закладах країн Європи та світу, тож і Україні час змінювати та розвивати методологію навчання відповідно до сучасних потреб. «Ми живемо зараз в новому світі, який має інші потреби і потребує іншої освіти. Я тішуся тому, що спостерігаю нові підходи», - сказав Президент під час спілкування.

Петро Порошенко висловив переконання, що багато питань школи не можуть вирішуватися без учнівського самоврядування. На думку Глави держави, освіта має базуватися не лише на директивах із Міністерства освіти.

Категорія: Події | Переглядів: 157 | Додав: Tanya | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Більше
Важливо
Галерея
Контакти
Телефон: +7 495 287-42-34 E-mail: kggv.kr_zt@mail.ru E-mail: kgg5.kr.zt@gmail.com
Наша адреса
вул. Максима Добрянського, 33
12504, м.Коростишів
Житомирська обл.
Ми на карті